Kdo jsme | Dokumenty | Náš tým | Prohlídka školy | Fotogalerie | Projekty | Strava.cz | Základní pravidla (PDF) | Školní časopis

Informace ke stravování platné od září 2022
Od září 2022 je v provozu nový program Strava.cz, kde je možnost objednávat a odhlašovat stravu kdykoli a odkudkoli, zobrazit aktuální informace o stavu konta, získat okamžitý přehled o platbách nebo se podívat, co dobrého bude k obědu. Bližší informace a návody naleznete v Dokumentech školní jídelny.

Poslání
Zajistit dětem a žákům kvalitní stravu po celou dobu jejich pobytu v naší škole. Inspirovat rodiče a prarodiče, že svým dětem mohou nabízet zdravé potraviny, protože jim chutnají a prospívají jejich růstu a správnému vývoji. Žáci by během pobytu ve škole měli přijít do styku jen s látkami, které jim neškodí, proto používáme ekologickou drogerii na mytí nádobí, praní a úklid celé školy. Vše žákům předáváme v rámci výuky v tematických blocích, např. naše planeta, zdravá strava, plýtvání potravinami, farmáři v okolí školy-cesta jídla, zahradničení a vaření v rámci výuky a kroužku ve školní družině.

Cíle
Podporovat v zaměstnancích školy zájem o prohlubování vědomostí o zdravém stravování a ekologickém zemědělství. Navštěvovat se zaměstnanci a dětmi (žáky) místa, kde lidé stejně smýšlí a jdou nám příkladem. (Např. Statek Ledkov s biosadem a chovem včel a slepic). Trpělivě dětem naslouchat při společném stravování. Diskutovat s dětmi o stravě. Jít příkladem ostatním školám v okolí, např. pozváním na školní farmářský trh nebo ochutnávku zdravým svačinek. Aktivně a stále dětem nabízet superpotraviny (např. zelené řasy nori, které jim moc chutnají a sypou si s nimi chléb s máslem nebo pomazánkou). Zajistit dětem exkurzi do pekárny v Ledcích, k řezníkovi do Chotětova a k panu Havlovi do Libáně. Lépe pak poznají místa, z kterých pochází jejich porce na talíři. Budou si potravin více vážit a mít k nim bližší vztah.

Ve spolupráci se základní školou realizujeme projekt „Zdravé společné svačiny v ZŠ“

Naše škola je zapojena do programu „Skutečně zdravá škola“, „Ovoce do škol a mléko do škol“.