| ZÁKLADNÍ ŠKOLA | MATEŘSKÁ ŠKOLA | ŠKOLNÍ JÍDELNA | ŠKOLNÍ DRUŽINA | PROJEKTY

Naše projekty

Pro ŠUŽ udržitelnost

Naše škola se zapojila do programu Škola pro udržitelný život ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. a s finanční podporou programu Active Citizens Fund v rámci projektu Mladí pro klima II a projektu "Rozvoj servisních projektů a lekcí pro udržitelnost v místě - Mladí mění místo a komunitu IV" podpořený z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Navrhneme různá opatření vedoucí k větší udržitelnosti naší obce/města. Výběr a realizace konkrétního opatření se bude dít ve spolupráci s místní samosprávou a komunitou

Národní plán doučování

Národní plán obnovy je strategickým dokumentem, kterým Česká republika požádala o finanční příspěvek z tohoto nástroje, a to ve výši přibližně 190 mld. Kč. Část prostředků ve výši 1 mld. Kč je určena také na podporu doučování.

Nejedná se o dlouhodobé kontinuální doučování, ale o cílené intenzivní doučování žáků vedoucí k rozvoji jejich znalostí a dovedností v určeném období po návratu k prezenční výuce.

ZŠ a MŠ Dětenice Šablony III

Výzva č. 02_20_080 Šablony III – mimo hlavní město Praha

Od 1. 9. 2021 realizuje naše škola vybrané šablony výzvy v rámci vlastního projektu „ZŠ a MŠ Dětenice Šablony III“. Cílem výzvy je podpořit činnost mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování.

Aktivity realizované na naší škole v rámci tohoto projektu jsou zaměřeny na posílení o školního asistenta a realizaci projektových dnů.

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0019835

Název operačního programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Prioritní osa: PO 3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání

Číslo výzvy: 02_20_080

Doba realizace: 1. 9. 2021 – 30. 6. 2023

Rozpočet projektu celkem: 483.402,- Kč

Naše škola se zapojí v rámci projektu do následujících šablon:

3.I/1 Školní asistent – personální podpora MŠ

3.I/9 Projektový den ve výuce

3.II/1 Školní asistent – personální podpora ZŠ

3.II/12 Projektový den ve výuce

Vážená paní ředitelko,

gratulujeme Vaší škole k zisku stříbrného certifikátu Skutečně zdravá škola. Velmi si vážíme práce, kterou děláte, neboť vyžaduje nadšení, invenci, odpovědný přístup a mnoho hodin práce navíc.

Tým Skutečně zdravé školy touto cestou vyjadřuje obrovské díky, neboť se podílíte na zásadních změnách v oblasti kvality a udržitelnosti školního stravování a vzdělávání o něm.

Těší nás, že jste se rozhodli dále poračovat v plnění kritérií programu a věříme, že Vaše úsilí bude zvršeno ziskem dalšího, tentokrát zlatého, certifikátu.

Máte naší plnou podporu.

Tým Skutečně zdravé školy

Přírodní zahrada ZŠ a MŠ, Dětenice, okres Jičín

Název projektu: „Přírodní zahrada ZŠ a MŠ, Dětenice, okres Jičín“

Národní program životního prostředí

Výzva - NPŽP 7/2019 k předkládání žádostí v rámci Národního programu životního prostředí

Cíle projektu – Primárním cílem projektu byla přeměna stávajících venkovních prostor mateřské školky tak, aby sloužily k environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě, podporovaly u dětí pravidelný pobyt s přírodním prostředím a zdravý kontakt s rizikem.